google-site-verification: google8f0a6c49c57b776d.html

Łajka szkoła dla psów - CO SIĘ DZIAŁO
OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY I EGZAMINY NOSEWORK POLSKA W ŁAJCE 10.06.2017
Kolejny weekend pełen wrażeń za nami. Tym razem pod znakiem Noseworka. Do egzaminów z trzech zapachów przystąpiło dwa psiaki. Oba egzamin zdały. Do zawodów w trzech kategoriach przystąpiło:
Kategoria Interior Klasa I - 8 piesków, kategoria Vehicle Klasa I - 5 piesków, kategoria Water Klasa I - 10 piesków.
W sumie 27 startów!
Gratulujemy serdecznie wszyskim zawodnikom, a w szczególności tym, którzy zajęli miejsca na podium!

Interior:

Medal złoty - Wena doberman i Pani Kinga Pakizer
Medal srebrny - Didi pudel i Pani Sylwia Gajewska
Medal brązowy - Bafi owczarek szetlandzki i Pan Szymon Kędzierski
Vehicle:
Medal złoty - Desi owczarek szkocki i Pani Teresa Forkiewicz - Sobina
Medal srebrny - Wena doberman i Pani Kinga Pakizer
Medal brązowy - Kuga airedale terrier i Pani Agnieszka Dróżka
Water:
Medal złoty - Wena doberman i Pani Kinga Pakizer
Medal srebrny - Kędzior szpic miniaturowy i Pani Agnieszka Wszałek
Medal brązowy - Desi - owczarek szkocki i Pani Teresa Forkiewicz - Sobina
Dziękujemy współorganizatorowi Stowarzyszeniu Nosework Polska oraz Pani Sędzinie Agnieszce Janarek!
Do zobaczenia już wkrótce na kolejnych zawodach!
EGZAMINY NWpreD NOSEWORK POLSKA GDAŃSK, 27.05.2017
Druga połowa maja w naszej szkole to moc wrażeń! Jeszcze nie ochłonęliśmy po zawodach Rally - O, a tu już kolejne emocje! Pierwsze w Łajce egzaminy węchowe wg regulaminu Stowarzyszenia Nosework Polska! 14 psiaków przystąpiło do egzaminów z trzech zapachów, uprawniających do startów w zawodach Nosework Polska. 42 egzaminy, 36 zaliczonych! Sędziowanie: Pan Marek Karolak - Sędzia i Instruktor Nosework Polska. Przed nami zawody w kategoriach: Interior, Vehicle, Water już 10 czerwca!
OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY RALLY - O GDAŃSK, 20.05.2017
Nasza drużyna całą zimę pracowała sumiennie, aby wiosną znowu podjąć wyzwanie. Tym razem naszą szkołę reprezentowało 10 psiaków, które startowały w dwóch kategoriach: Standard i Junior 1. Ponownie nasi kursanci dostarczyli nam powodów do dumy. Medal złoty w kategorii Standard zdobył Imbir i Pani Monika Mazurowska, medal srebrny w kategorii Standard zdobyła Akira i Pani Małgorzata Rapczyńska - Wieczorek, medal brązowy w kategorii Junior 1 zdobył Aksel i Alicja Graczyk. Część drużyny tym startem zaliczyła wymagane regulaminem starty w Klasie I i uzyskała awans do Klasy II. Reszta psiaków, które starowały po raz pierwszy mają przed sobą jeszcze 2 starty w klasie 1.
Gratulujemy i dziękujemy!

EGZAMIN SĘDZIOWSKI NOSEWORK POLSKA 23.04.2017 Kraków

  Z wielką dumą i radością informujemy, że nasz Instruktor Marek zdał egzaminy praktyczne
 i teoretyczne uzyskując tytuł Sędziego i Instruktora Stowarzyszenia Nosework Polska!
OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY RALLY - O GDAŃSK, 17.09.2016
Nasza drużyna ponownie stanęła na linii startu Rally - O. Łajkę reprezentowało 7 psiaków. Wszystkie pary ukończyły rajd i zaliczyły start w swoich kategoriach. Ogromnym sukcesem są 3 medale, które tym razem zdobyły: w kategorii Junior 1, medal złoty, I miejsce - Axel i Alicja Graczyk, medal srebrny, II miejsce - Docia i Gabrysia Ząbkiewicz. W kategorii Standard, Klasa I, medal złoty, I miejce - Kadi i Pani Agnieszka Antczak. Gratulujemy!
III PIKNIK Z ŁAJKĄ
W tym roku III Piknik z Łajką odbył się 4 września. Deszczowa aura nie zniechęciła naszych Absolwentów. Odwiedziło nas 51 psów i 103 osoby. Naszymi gośćmi byli również: Salon Milan - sponsor nagrody głównej III Wystawy Psów Wielorasowych Łajki, Kaganiec - ręcznie produkowana galanteria skórzana dla psów i nie tylko... - sponsor bonów na zakupy sprzętu dla psiaków, Fabryka Języka, której lektorzy zajęli się animacją gier i zabaw dla dzieci, Pani mgr Karolina Michałek " Portret Twojego Psa". Razem z nami piknikowało również Schronisko Ciapkowo z Gdyni, którego podopiecznych mogli wspomóc nasi kursanci. W Turniejach: Grzecznego Psa, Mądrego Psa, Zdolnego Psa i Rally - O o nagrody główne walczyło 20 psiaków, które dzień wcześniej uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też przygotowane przez nas konkursy: " Tor Przeszkód na czas", " Wytrzymałość", "Najfajniesza Psia Sztuczka", "Fotograficzny", "Test Wiedzy Kynologicznej" i III Wystawa Psów Wielorasowych.
Gratulujemy startów i dziękujemy za wspólną zabawę!
Fotorelacja w dziale GALERIA.
KAMERA! AKCJA! ŁAJKA NA PLANIE FILMOWYM
Ostatni weekend sierpnia spędziliśmy na planie filmu "Pola" w reżyserii Pani Edyty Rembała. Pani reżyser poprosiła nas o przygotowanie psa do roli przyjaciela i obrońcy dwóch dziewczynek - głównych bohaterek filmu. Do tego zadania wybraliśmy Kadi Bursztynowy Dom, która spisała się fantastycznie! Kadi zagrała również psa tropiącego w grupie poszukiwawczej. Urodzona aktorka!

Dziękujemy Pani Agnieszce Antczak za "wypożyczenie" Kadi i długie godziny spędzone wspólnie na planie filmowym.
Pani reżyser dziękujemy za wspaniałą przygodę z filmem.
Fotorelacja w dziale GALERIA.

WARSZTATY Z TROPIENIA - ŚLAD SPORTOWY
 21 maja 2016 wyruszyliśmy daleko za miasto układać ślady, czyli uczyć psiaki sportowego tropienia. Ładna pogoda pozwoliła nam połączyć przyjemne z pożytecznym tak więc deptacze układali ślad, psy uczyły się tropić, a w oczekiwaniu na swoją kolej wszyscy urządziliśmy sobie piknik na łonie natury :). Dla tych, którym się spodobało, oraz dla tych, którzy nie mogli z nami być, a chcieli obiecujemy wyprawę powtórzyć w nabliższym czasie :).
Foto w dziale Galeria.
Ogólnopolskie Zawody Rally - O Gdańsk 2016
 14 maja 2016 drużyna Łajki brała udział w Ogólnopolskich Zawodach Rally - O. Aksel, Majlo, Akira, Kuga i Kadi przygotowywali się do startu od lutego br.     Sumienna praca przyniosła fantastyczne efekty! Kadi wraz z Panią Agnieszką Antczak zdobyły medal brązowy - III miejsce w Klasie I w konkurencji 24 psów.  Miejsce na podium zawsze cieszy najbardziej, ale gratulujemy równie mocno pozostałym Zawodnikom, którzy pracowali równie ciężko i ćwiczyli równie sumiennie . Na uwagę zasługuje fakt, że był to pierwszy start naszych Zawodników, tak więc "pierwsze koty za płoty" i czekamy na zawody we wrześniu!
Fotorelacja w dziale GALERIA
                                                   II Piknik z Łajką
II Piknik z Łajką, który odbył się 08.08.2015 przebiegał w niezwykle gorącej atmosferze. Temperatura znacznie powyżej 30°C oraz emocje towarzyszące Turniejom i konkursom towarzyszyły nam przez cały dzień. Nasi goście zaopatrzeni w namioty i parasole przeciwsłoneczne piknikowali z nami do późnych godzin popołudniowych. Dziękujemy wszystkim gościom za liczne przybycie, a było z nami 61 psiaków, które zaprosiły na swój Piknik ponad 140 osób! Gratulujemy serdecznie zwycięzcom w Turnieju Grzecznego i Mądrego Psa oraz zwycięzcom konkursów! Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w przyszłym roku. Dziękujemy sponsorom: korporacji AS TAXI, Salonowi Twojego Psa Milan, firmie Kaganiec – ręcznie produkowana galanteria skórzana dla psa i nie tylko… oraz ZooDelikatesom za ufundowanie nagród!
Dziękujemy Pani Karolinie Michałek za tworzenie przepięknych portretów naszych czworonożnych gości!
Fotorelacja w dziale GALERIA.
                                                      MIKOŁAJKI z ŁAJKĄ

Mikołajki spędziliśmy na placu szkoleniowym niezwykle pracowicie. Przybyli Mikołaje ze swoimi psami pobawić się wspólnie na torze przeszkód, torze Rally – O, sprawdzić się w ćwiczeniach węchowych i obronnych. Zajęcia specjalistyczne zostały oczywiście poprzedzone wspólnym posłuszeństwem. Mikołaje pracowali ciężko, a osoby towarzyszące ubierały w tym czasie choinkę. Wszystkie ozdoby kursanci wykonali sami. Na naszym, łajkowym drzewku świątecznym zawisły bombki ze zdjęciami psiaków, łańcuchy z kostek, kości z bibuły i kostki robione na szydełku. Cudowny dzień, przemiła atmosfera!
Dziękujemy za liczne przybycie naszym uczniom i ich Mikołajom!
Fotorelacja w dziele GALERIA

DOG OLYMPICS 2014

Ostatni weekend listopada przebiegał pod znakiem pierwszej w Polsce psiej olimpiady, która odbyła się w Hali Pomarańczowej na sopockim Hipodromie. Przez dwa dni 150 uczestników zmagało się w pięciu psich dyscyplinach sportowych : Obedience, Rally – O, Top Speed Dog, Flyball i Agility. Wspaniałe psy, fantastyczna organizacja i atmosfera sprawiły, że długo będziemy wspominać ten weekend. Nasza drużyna Pani Ela Pietraszko z sunią Lady Capella vis Comica startowały w dyscyplinie Rally – O, Klasa I. Dostarczyły nam niebywałych emocji. Już w sobotę po startach kwalifikacyjnych byliśmy dumni, że przeszły do finału. W niedzielę starty finałowe były tak wyrównane, że o miejscach na podium zadecydowały dosłownie sekundy. Pani Ela i Lady pokonały tor bezbłędnie z maksymalną ilością punktów 210/210 i czasem 1,26. Tym samym zajęły miejsce 4. Drużyna, która zdobyła medal brązowy pokonała tor z czasem 1,25.
Lady trzecim, wymaganym regulaminem Rally –O startem zakończyła Klasę I i od przyszłego sezonu będzie startowała w Klasie II.
Gratulujemy serdecznie Pani Eli i Laidisi!!!

                                                                                                      
                                                                                                    I PIKNIK Z ŁAJKĄ

W dniu 23.08.2014 odbyła się w naszej szkole wielka, psia impreza. Dziękujemy za liczne przybycie wszystkim naszym Absolwentom oraz ich osobom towarzyszącym. Dziękujemy Salonowi Twojego Psa Milan za udzielanie porad w kwestii pielęgnacji psów oraz sponsoring nagrody w Konkursie Piękności Psów Wielorasowych. Dziękujemy firmie Kaganiec - ręcznie produkowana galanteria skórzana dla psiaków i nie tylko za porady w doborze sprzętu szkoleniowego oraz sponsoring nagrody w konkursie "Sztuczki". Dziękujemy Piekarni Paryska za sponsoring pieczywa do grilla i przepysznych drożdżówek. Szczególne podziękowania składamy dr Zbigniewowi Kiezie, który znalazł czas, aby w trakcie Pikniku udzielać naszym gościom porad weterynaryjnych. Turniejom i konkursom nie było końca, każdy pies mógł spróbować swoich sił i wykazać się nabytymi umiejętnościami. Bawiliśmy się wspólnie do późnych godzin popołudniowych, a dziś czas na podsumowania. W Turnieju Grzeczny Pies podium należało do: I miejsce Dasza i Pan Paweł Obelnicki, II miejsce Tiga i Pani Beata Sykutera, III miejse Furi i Pan Radosłam Mucek. W Turnieju Mądrego Psa zwycięzcami byli: I miejsce Aksel i Alicja Graczyk, II miejsce Łapa i Pan Rafał Łempicki, III miejsce Luna i Paulina Żukowska. W Turnieju Rally - O I miejsce Lady i Pani Ela Pietraszako, II miejsce Luna i Paulina Żukowska, III miejsce Akira i Pani Małgorzata Rapczyńska - Wieczorek. Konkurs na największą ilość psich sztuczek wygrał Akselek, konkurs "Slalom na czas" wygrała Lady, a szczególne wyróżnienie za styl otrzymała Kadi i Pan Kadi :), w konkursie "Wytrzymałość" zwyciężyła Akira, w konkursie "Jaki Pan taki Pies" wygrała para Luna i Pan Tomasz Żukowski, tytuł Pięknotki i Pięknisia uzyskały Megi i Dexter. Konkurs z wiedzy kynologicznej wygrała Pani Ela Pietraszko.
Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
Pozostałym zawodnikom dziękujemy za udział i trzymamy kciuki, być może w przyszłym roku podium będzie należało do Was!
Zdjęcia z Pikniku w dziale GALERIA.
ZAWODY RALLY - O

W zawodach Rally - O, które odyły się 24.05.2014 nasze kursantki Pani Ela Pietraszko z sunią Lady Capella vis Comica zajęły I miejsce! Drużyna startowała w Klasie I, kategoria Standard. Rajd ukończyły z maksymalną ilością punktów 210/210 i czasem 1,36s. Jesteśmy dumni i gratulujemy serdecznie! Dziękujemy również Stowarzyszeniu Rally - O za świetnie zorganizowane zawody.
WARSZTATY WĘCHOWE

W dniach 28 - 29.06.2014 odbyły się w naszej szkole Warsztaty Węchowe. W trakcie zajęć przybliżyliśmy właścicielom psiaków możliwości psiego nosa oraz wprowadziliśmy podstawowe ćwiczenia z wyszukiwania zapachu przewodnika spośród zapachów obcych.

MARSZ 520 KM POLSKIM WYBRZEŻEM "KROK DO DOMU"  - 1 MAJA!

Już jutro 1 maja wyruszamy wraz z Fundacją Pies Szuka Domu w Marsz 520 km Polskim Wybrzeżem " Krok do Domu" w poszukiwaniu domów dla psiaków -  sierot. Start w Świnoujściu! Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w marszu. Możecie dołączyć na dowolnym etapie i na dowolny czas! Idą z nami Lipa i Łukasz Luk Jeleniewski z zespołu LIPALI! W trakcie marszu dołączy również Marek Piekarczyk - ojciec chrzestny Świnki Raćki, która jako Ambasadorka Fundacji maszeruje z nami!
Każdy dzień naszego marszu będzie poświęcony jednemu z psów znajdujących się pod opieką Fundacji. Dla kogo idziemy i gdzie jesteśmy możecie śledzić na stronie internetowej Fundacji i Facebooku.
Zapraszamy!
Ambasadorka Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu - Świnka Raćka - została kursantką Łajki. Podejmiemy się niezwykłego wyzwania jakim jest szkolenie świnki domowej. Świnki są bardzo inteligentne i szybko się uczą. W Europie Zachodniej zdobywają coraz większą popularność jako zwierzęta do towarzystwa. Na południu Polski z dużymi sukcesami szkolona jest świnka Olivier w kierunku poszukiwania ludzi. Nasza Raćka będzie uczyła się posłuszeństwa razem z psami. Dla psiaków obecność Raćki będzie bardzo dobrym czynnikiem socjalizacyjnym. Fotorelacja z pierwszej wizyty Raćki w Łajce w dziale GALERIA.
ŁAJKA Z WIZYTĄ U KRASNALI I PSZCZÓŁEK 
Na specjalne zaproszenie dzieci z Przedszkola w Sztutowie, 7 listopada udaliśmy się na spotkanie  z maluchami. Rozmawialiśmy z dziećmi o potrzebach psa, higienie, zabawach, uczyliśmy się pozycji  bezpiecznych. Dzieci mogły czynnie uczestniczyć w zajęciach ucząc psy poleceń. W podziękowaniu za wizytę otrzymaliśmy piękne laurki z wizerunkami psiaków, za które bardzo dziękujemy!
Fotorelacja w dziale GALERIA:)
DNI PRUSZCZA GDAŃSKIEGO
8 czerwca 2013

Nasza Szkoła wraz z Pomorską Fundacją Pies Szuka Domu gościła podczas Dni Pruszcza Gdańskiego w Bałtyckim Parku Kulturowym Faktoria. Psiaki, które nam towarzyszyły skupiały uwagę wielu odwiedzających. W naszym psim kąciku odpowiadaliśmy na pytania dotyczące bezdomności zwierząt, problemów behawioralnych i przede wszystkim zachęcaliśmy do adopcji psów. W konkursach i zabawach, które przygotowaliśmy z wielką radością uczestniczyły dzieci, które najchętniej, pod naszym okiem, ćwiczyły z   podopiecznymi Fundacji. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz posłuszeństwa z udziałem kursantów naszej szkoły. Pomimo bardzo wysokiej temperatury psiaki spisały się na medal! W trakcie festynu został wybrany Najsympatyczniejszy Pies Fundacji. Praktycznie jednogłośnie zwyciężył MULAT, który jest również ulubieńcem instruktorów naszej szkoły. Zdecydowaliśmy , że MULATOWI i jego przyszłemu właścicielowi przekażemy bezpłatny kurs posłuszeństwa „ Grzeczny Pies”. Dziękujemy Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu za przemiło spędzony dzień, a gościom Faktorii za zainteresowanie losem bezdomnych psiaków. Fotorelacja w dziale GALERIA